Dla kogo?
Uniwersytecki transport przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową, poruszających się na wózkach lub posiadających innego rodzaju trudności w samodzielnym przemieszczaniu się. Przejazdy odbywają się dwoma busami przystosowanymi do jednoczesnego przewozu nawet 4 osób na wózkach. Busy posiadają także zwykłe siedzenia, dzięki czemu korzystają z nich również studenci poruszający się o kulach. Osoby uprawnione do korzystania z transportu mają prawo jedynie do przejazdów związanych z aktywnością akademicką — pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem odbywania zajęć. Koszty transportu ponosi uczelnia.
Jak skorzystać?
Wszystkich studentów chcących korzystać z transportu specjalistycznego i wsparcia asystentów w przemieszczaniu się na zajęcia, informujemy, że ankietę transportową należy wypełnić elektronicznie poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej Biura.
Do biura należy natomiast dostarczyć:
- potwierdzoną kopię aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (jeśli poprzednie straciło ważność),
- dokumentację medyczną potwierdzająca aktualny stan zdrowia (dotyczy studentów starających się o transport po raz pierwszy i tych, których stan zdrowia zmienił się w porównaniu do wcześniej udokumentowanego).
Ankietę należy wypełnić elektronicznie, a wymienione dokumenty dostarczyć osobiście lub listownie
do siedziby Biura.
Koordynatorem transportu uniwersyteckiego jest p. Tomasz Nurzyński.
Jak działa transport?
Transport uniwersytecki działa na podstawie semestralnych grafików przejazdów. Osoba zakwalifikowana przez Komisję jest odpowiedzialna za przedstawienie planu zajęć na co najmniej tydzień przed ich rozpoczęciem. Niedostarczenie planu skutkuje bowiem nieumieszczeniem studenta w grafiku przejazdów.
Zasada tygodniowego wyprzedzenia dotyczy także zgłaszania zmian oraz zamawiania dodatkowych przejazdów w ciągu trwania roku akademickiego. Zgłoszenia po tym terminie traktowane są jako zapytania o zmianę i realizowane są w miarę możliwości transportowych.
Uzupełnieniem pomocy transportowej świadczonej przez BON jest pomoc asystentów transportowych pomagających w przemieszczaniu się w obrębie niedostosowanych budynków uniwersyteckich.
Każdy student, któremu zostaje przyznane prawo do korzystania z pomocy transportowej lub pomocy asystenckiej jest zobowiązany do zaakceptowania i przestrzegania “Regulaminu korzystania z usług transportowych Uniwersytetu Warszawskiego świadczonych na rzecz osób niepełnosprawnych”- plik PDF , a w celu zamówienia usługi powinien wypełnić przeznaczony do tego celu elektroniczny formularz.